وبلاگ جوانان ایرانی

روش متفاوت بز ها برای خواستگاری


192289

روش متفاوت بز ها برای خواستگاری

تحقیقات صورت گرفته توسط محققان ژاپنی نشان می‌دهد، بز نر برای جلب توجه جنس ماده و ارسال سیگنال عشق، رایحه بسیار پرقدرت و تحریک‌کننده جنسی از موهای سر خود ساطع می‌کند…
تحقیقات صورت گرفته توسط محققان ژاپنی نشان می‌دهد، بز نر برای جلب توجه جنس ماده و ارسال سیگنال عشق، رایحه بسیار پرقدرت و تحریک‌کننده جنسی از موهای سر خود ساطع می‌کند.
محققان دانشگاه توکیو در تحقیقات خود دریافته‌اند، بزهای نر در هنگام جفت‌گیری رایحه‌ای شبیه بوی مرکبات به نام ۴-ethyloctanal از موهای سر خود در هوا منتشر می‌کنند که باعث جلب توجه جنس ماده می‌شود.
در ترکیب این رایحه، یک ماده شیمیایی جدید شناسایی شد که پیش از این هرگز در طبیعت مشاهده نشده بود.محققان اقدام به ایزوله کردن رایحه ۴-ethyloctanal کرده و سپس بزهای ماده را در معرض این ترکیب بوی فرار قرار دادند.

بصورت لحظه‌ای، اسکن مغزی بر روی بزهای ماده انجام شد که نشان می دهد، این رایحه بسرعت بر مغز آنها اثر گذاشته و باعث فعال شدن سیستم‌های تولید مثل حیوان می‌شود.  
دکتر «یوکاری تاکوچی» سرپرست تیم تحقیقاتی، انتشار این رایحه را عامل جلب توجه حیوانات ماده و یک استراتژی تولیدمثل هوشمندانه عنوان می‌کند.
محققان معتقدند که نتایج این مطالعه بر روی انسان نیز قابل تعمیم است؛ بدن انسان اقدام به انتشار فرومون (pheromone) – بعنوان یک پیام‌دهنده شیمیایی – می‌کند که احتمالا ترکیب ناشناخته‌ای در آن، در موی سر مردان نیز وجود داشته و به جلب توجه جنس مخالف کمک می‌کند.

گردآوری مجله ی اینترنتی چارچار
نظرات (1)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نوشته: محدثه از [ ایران ]
جالب بود
دوشنبه 12 خرداد‌ماه سال 1393 ساعت 01:26 ب.ظ
امتیاز: 0 0